Pages Navigation Menu
Advertisement

Här är resultaten från jubileumsutställningen

Share Button

I helgen som var gick SRBS 30-årsjubileum av stapeln. Under lördagen hölls en utställning med 44 anmälda bracco italiano och 24 spinone – häftigt! Här kommer resultaten:

SPINONE (24)

Tikar
ASTRID, äg Kristina Blad, Nossebro.
1:a valpkl, Hp, BIRvalp.

Hanar
CARA COMPANIA GIOCONDO, äg Laila Olofsson, Mölle.
Junkl – Exc 1, Ck, 3:a bhkl, R-Cert.

DONNA LIBERATA’S LOVE BIT, äg Ann-Sofie Lindén, Göteborg.
Junkl – Exc 2, Ck, 4:a bhkl.

SE UCH BOSCO SPINONE DEL MUCRONE, äg Gitte Jönsson, Össjö.
Chkl – Exc 1, Ck, 2:a bhkl.

COLORE D’ARANCIA LIPTON, äg Minda Jonasson, Göteborg.
Vetkl – Exc 1, Ck, 1:a bhkl, Cert, BIR-Veteran, BIR.

Tikar
CARA COMPANIA GEMMA, äg Tomas Larsson, Staffanstorp.
Junkl – Exc 2, Ck.

STANNAMORE BELLINA NENA ELOISE, Elisabeth Moseby, Trögstad.
Junkl – Exc 1, Ck.

CARA COMPANIS FIDA, äg Cecilia Wikars, Staffanstorp.
Bkl/Jkl – Exc 1, Ck, 1:a btkl, Cert, BIM.

CARA COMPANIS FIONA, äg Gitte Jönsson, Össjö.
Bkl/Jkl – Exc 2, Ck, 2:a btkl, R-Cert.

COLORE D’ARANCIA NYPON, äg Minda Jonasson, Göteborg.
Ökl – Exc 2, Ck.

CORNELIA DA COSTA VISTA, äg Gun Edström, Åsa.
Ökl – Exc 1, Ck, 4:a btkl.

EKHOVS JUSTITIA, äg Mikael Borg, Skattungsbyn.
Ökl – Exc 3, Ck.

N UCH, NO V-17 BIBIANA DA COSTA VISTA, Elisabeth Moseby, Trögstad.
Chkl – Exc 1, Ck, 3:a btkl.

SE JCH, SE UCH GIANNA OF PURE PASSION, äg Gitte Jönsson, Össjö.
1:a avelskl, Hp, Bästa avelsgrupp.

Knl CARA COMPANIA, Gitte Jönsson, Össjö.
1:a uppfkl, Hp, Bästa uppfödargrupp.

BRACCO ITALIANO (44)

Tikar
SILVER HUNT’S VILLA DI CAPEZZANA, äg Kikki Ellström, Klågerup.
1:a valpkl, Hp, BIRvalp.

Hanar
ROYALTY ROCKS CODY, äg Nina Örtqvist Nordgren, Kil.
Junkl – Exc 1, Ck.

HEINÄARON ZITTA ZITTA, äg Teija Kuusisto/Anti Vartiainen, Urjalankylä.
Bkl/JklExc 1, Ck, 3:a bhkl, R-Cert.

INSPIRATIONS GELATO AL LIMONE, äg Kristina Cardevik, Dingle.
Ökl – Exc 1, Ck, 4:a bhkl.

DE JW-17, KBHJV-17 OLYMPOS IL MIO BABO NATALE, äg Ingrid Larsen, Frederikshavn.
Ökl – Exc 2, Ck.

C.I.B, J, NO UCH, SE UCH, NORD JV-10 CH ENSEMBLE COFFEA, äg Anki Skrucha, Kungälv.
Chkl – Exc 1, Ck, 1:a bhkl, BIM.

C.I.E, EE CH, BY CH, LT CH, JWW-12, W-13,-16 HEINÄARON CAPO DI TUTTI CAPI, äg Teija Kuusisto/Petra Penttonen, Urjalankylä.
Chkl – Exc 2, Ck, 2:a bhkl, Cert.

J, C.I.B, C.I.E, SE UCH, DK UCH, FI UCH, NO UCH, SE V-14, NO V-14,-16, DK V-13, DK JV-12 NUITS ROCCA DI MONTEMASSI, äg Yvonne Hansén, ÅLBERGA.
Chkl – Exc 3, Ck.

ENSEMBLE CEDER, äg Anna-Lena Svensson, Älvängen.
Vetkl – Exc 1, Ck, Bästa veteran.

SE JCH EMSEMBLE PIPPIS LILLA GUBBEN, äg Anki Skrucha, Kungälv.
Vetkl – Exc 2, Ck.

Tikar
ROYALTY ROCKS REY, äg Helena Eriksson, Herrljunga.
Junkl – Exc 1, Ck.

SILVER HUNT’S CONTESSA, äg Rebecca Andréasson Billström, Gråbo.
Junkl – Exc 2, Ck.

NUITS TIA MARIA, äg Yvonne Hansén, Ålberga.  
Ukl – Exc 1, Ck.

FI CH, EE CH HEINÄARON TORTA DI NOCI, äg Teija Kuusisto/Pasi Kovanen, Urjalankylä.
Bkl/Jkl – Exc 1, Ck.

BRIGITTE, äg Martin Adner, Tranemo.
Ökl – Exc 1, Ck, 2:a btkl.

ENSEMBLE A CAPELLA, äg Anki Skrucha, Kungälv.
Ökl – Exc 4, Ck.

ENSEMBLE ALLEGRA, äg Susanne Bloman, Rimbo.
Ökl – Exc, Ck.

ENSEMBLE FIGLIA UNA DEA, äg Carin Billström, Gråbo.
Ökl – Exc, Ck.

NO JV-17, SE JV-17, SE V-17 INSPIRATIONS CASATTA SICILIANA, äg Lars Nilsson Hunnebostrand.
Ökl – Exc 3, Ck.

INSPIRATIONS CREMA CON FRAGOLA, äg Yvonne Hansén, Ålberga.
Ökl – Exc 2, Ck.

J, NO UCH, SE UCH ENSEMBLE ART DECO, Sara Sjögren, Mölndal.
Chkl – Exc 2, Ck, 3:a btkl.

C.I.B, J, SE JCH, SE UCH, NO UCH ENSEMBLE SOLO, äg Anki Skrucha, Kungälv.
Chkl – Exc 4, Ck.

LT CH, LTW-18 HEINÄARON CIN CIN, äg Teija Kuusisto/Tuula Frilander, Urjalankylä.
Chkl – Exc 3, Ck, R-Cert.

C.I.E, DK UCH, NO UCH, NO V-17, NORD JV-15 INSPIRATIONS LA DOLCE VITA, äg Lars Nilsson, Hunnebostrand.
Chkl – Exc 1, Ck, 1:a btkl, BIR.

BENELUX W-18, VWW-18 ENSEMBLE ARNICA, äg Bengt-Åke Otter, Ytterby.
Vetkl – Exc 3, Ck.

LT VCH, LTVW-18 HEINÄARON ALZATA DI TESTA, äg Teija Kuusisto/Petra Penttonen, Urjalankylä.
Vetkl – Exc 1, Ck, 4:a btkl, Cert.

DK CH, KBHVV-17, KBHV-04 TIPS LEI LA FAMOSA, äg Ingrid Larsen, Frederikshavn.
Vetkl – Exc 2, Ck.

J, SE JCH ENSEMBLE PIPPIS LILLA GUBBEN, äg Anki Skrucha, Kungälv.
1:a Avelskl, Hp, Bästa avelsgrupp.

Knl ENSEMBLE, Anki Skrucha, Kungälv.
3:a uppfödarkl, Hp.

Knl HEINÄARON, Teija Kuusisto, Urjalankylä.
2:a uppfödarkl, Hp.

Knl INSPIRATIONS, Lars Nilsson, Hunnebostrand.
1:a uppfödarkl, Hp, Bästa uppfödargrupp.

Följ
Få nyheter direkt till din e-postadress.

Join other followers

Powered By WPFruits.com